Assistance dla osobówki – warto?

Tak, Polacy mają to do siebie, że często szukają oszczędności, aby mieć większą ilość pieniędzy. Przy czym, tych oszczędności często szukamy nie tam gdzie trzeba. Widać to w szczególności, kiedy stajemy przed dylematem wykupu pakietu Assistance dla samochodu.

Pomoc dla kierowcy

Po co mi pakiet Assistance, skoro mam nowy samochód i nie ma możliwości, że cokolwiek się z nim stanie. Jestem dobrym kierowcą i nigdy nie dostałem mandatu, a na dodatek nigdy nie brałem udziału w kolizji drogowej. Jeszcze nigdy nic mi się nie przytrafiło na drodze, a prawo jazdy mam już od wielu, wielu lat. Takie oraz wiele innych myśli chodzi po głowie osobom, które nie decydują się na wykupienie pakietu Assistance. Po części może być to prawda, ale nie zapominajmy o tym, że w myśl słynnego porzekadła – “kiedyś musi nastąpić ten pierwszy raz”. O tym, że pakiet Assistance jest dobry, przekonali się wszyscy kierowcy, którym potrzebna była dodatkowa pomoc na drodze.

Dobry pakiet ubezpieczenia

Assistance najczęściej łączony jest z OC. Do wyboru mamy szeroki pakiet ubezpieczenia oraz podstawowy. Na pierwszy rzut oka, ten szeroki pakiet będzie najbardziej korzystny, ale nie każdy musi z niego korzystać. Często wystarczy ograniczona pomoc, która opiera się chociażby na możliwości skorzystania z pomocy, jeżeli będzie potrzebne auto zastępcze, bezpłatne holowanie do 1000km. Podstawowy pakiet Assistance przewiduje również pomoc, jeżeli chodzi naprawę uszkodzonego samochodu osobowego na miejscu zdarzenia do określonej kwoty. 

Zobacz również:

Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Ciągnik siodłowy

Tags

About Author

Alex Lorel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua veniam.

Latest Posts

Categories

Tags

Jeszcze nie ma treści do pokazania.